Menu

Cart

Pomarančový olej

Terpény sú veľkou a rôznorodou skupinou organických zlúčenín, ktoré produkujú rôzne rastliny. Často majú silný zápach a môžu chrániť rastliny, ktoré ich produkujú, odradzovaním fytofágov a prilákaním predátorov a parazitov bylinožravcov. Terpény a terpenoidy sú primárnymi zložkami esenciálnych olejov mnohých druhov rastlín. Terpenoidy zo skupiny limonoidov sa nachádzajú v pomarančovom oleji.

Pomarančový olej sa extrahuje studeným lisovaním pomarančového odpadového produktu z pomarančov, ktorý sa používa na spracovanie pomarančového džúsu. To z neho robí biologicky odvodenú obnoviteľnú účinnú látku, ktorá sa používa v biologických insekticídnych, fungicídnych a akaricídnych prípravkoch. Pomarančový olej narušuje exoskelet hmyzu a roztočov a rozkladá hydrofóbnu ochrannú vrstvu na povrchu mycéliai húb, čo vedie k ich vysúšaniu v priebehu 24 – 48 hodín. Tieto biologické prípravky sú účinné na širokú škálu škodlivého hmyzu a roztočov. Súčasne majú malý vplyv na užitočné organizmy. Tiež majú vysokú účinnosť na niektoré choroby ako sú múčnatky a to aj v skorých fázach vývoja keď ešte nie sú viditeľné príznaky a tiež znižuje sporuláciu húb a urýchľujú rozpad mycélií. Môžu sa použiť na ochranu plodín proti sivej hnilobe (Botritis) tesne pred zberom. Tieto prípravky sa môžu používať samostatne alebo v spojení s tradičnými inými bežnými alebo biologickými pesticídmi. Sú bezpečné pri manipulácii a ako aj pre životné prostredie. Majú výhodu v tom, že zabezpečujú nezmenený vzhľad a kvalitu plodov pestovaných rastlín so zníženým obsahom rezíduí v porovnaní s chemickou ochranou.

Ako príklad môžeme uviesť prípravok na ochranu rastlín zaregistrovaný v Španielsku, Taliansku, Nemecku, Rakúsku – PREV AM. Vlastníkom patentu a účinnej látky pomarančový olej je spoločnosť ORO AGRI International Ldt. Od tohto významného producenta nájdete v našom portfóliu aj ďalšie produkty – hnojivo s obsahom boru - PREV B2, unikátne zmáčadlo WETCIT a tiež novinku – pôdny kondicionér TRANSFORMER. Pre Slovenský trh táto firma pripravuje prípravok ktorý bude zaradení do segmentu prípravkov na ochranu rastlín. Akonáhle bude táto novinka oficiálne dostupná radi Vám ju predstavíme.

ORGANIX garden s.r.o.

Rastislavova 323, 951 41 Nitra – Lužianky

IČO: 50 645 277, IČ DPH: SK 2120409181

Bankove spojenie: ČSOB , IBAN: SK56 7500 0000 0040 2494 9921

Zápís v obchodnom registri Nitra, Oddiel: Sro, Vložka číslo: 42260/N

Spojte sa s nami

Prihlásenie | Registrácia

Pravidlá ochrany súkromia a cookies
Tieto stránky používajú súbory cookies. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Viac informácií Akceptovať a zatvoriť