fbpx
Menu

Cart
lapák

Feromonový lapák DELTASTOP LB

Výrobca PROPHER Tlačiť
Predajná cena7,06 €
Predajná cena bez DPH5,88 €
Zľava
Jednotiek v balení:
1
Dodacia doba: do 5 dní

Objem
Feromónový lapák na sledovanie výskytu obaľovača mramorovaného

 

Feromonový lapák - obaľovač mramorovaný

Feromónový lapák na sledovanie výskytu, znižovanie hustoty populácie a na presné určenie vhodnej doby alternatívneho zásahu proti škodcovi: obaľovač mramorovaný (Lobesia botrana).

1. Slúžia na zisťovanie prítomnosti a overovanie neprítomnosti obaľovača mramorovaný v danej lokalite- na poli, v sade, vo vinici, v lesnom poraste alebo sklade

2. Používa sa na odhad, prípadne na orientačné stanovenie relatívnej populačnej hustoty obaľovača mramorovaný v danej lokalite

3. Na určenie prvého výskytu určitého druhu, na stanovenie vrcholu letu škodcu v danej lokalite.

Čo obsahuje feromónový lapák 

Látky ktoré obsahuje feromonový lapák sa volajú semiochemikálie. Najznámejšími sú feromóny, najmä sexuálne feromóny hmyzu. Vylučujú sa do ovzdušia, a už pri veľmi nízkej koncentrácii vyvolávajú špecifickú odozvu v správaní príslušníkov toho istého druhu.

Sexuálne feromóny vylučujú samičky pripravené na oplodnenie, aby prilákali samcov. Šíria sa vzduchom a pôsobia na  vzdialenosť niekoľkých desiatok až stoviek metrov.

Používané syntetické feromóny, ktoré sa využívajú vo feromonových lapačoch, nie sú problematické z hľadiska hygienicko- toxikologického. Svojou účinnosťou sú veľmi vhodné z hľadiska ekologického. 

Počet a umiestnenie lapačov na odchyt škodcu: obaľovač mramorovaný

Lapače po poskladaní umiestnite do korún stromov vo výške očí (asi 160 cm), vo viniciach na drôty do hornej časti konštrukcie (asi 120 cm). V poľných porastoch vešajte lapače na stojany tak, aby vletové otvory boli na úrovni povrchu porastu. Lapače rozmiestnite rovnomerne v poraste, aby bol zachytený aj okraj aj stred. 1-6/ha feromónových lapačov umožní odhaliť ohniska výskytu škodcu. Medzi jednotlivými lapačmi udržujte vzdialenosť 50 metrov

Termín vyvesenia lapákov

Lapače umiestnite v porastoch týždeň pred očakávaným prvým výletom dospelých jedincov sledovaného druhu. Dodržanie tohto termínu je rozhodujúce pre správnu funkciu feromónových lapačov už od začiatku sezóny.

Kontrola úlovku a obsluha lapáku

Po vyvesení až do prvých úlovkov obaľovača mramorovaný, sledujte lapače denne, v ďalšom období najlepšie dvakrát do týždňa.

Lapače skladujte v chladničke alebo mrazničke pri teplote -5 až +5°C, predĺžite tak ich živnosť.

Ochranná doba

0dní

ORGANIX garden s.r.o.

Rastislavova 323, 951 41 Nitra – Lužianky

IČO: 50 645 277, IČ DPH: SK 2120409181

Bankove spojenie: ČSOB , IBAN: SK56 7500 0000 0040 2494 9921

Zápís v obchodnom registri Nitra, Oddiel: Sro, Vložka číslo: 42260/N

Spojte sa s nami

Prihlásenie | Registrácia

Pravidlá ochrany súkromia a cookies
Tieto stránky používajú súbory cookies. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Viac informácií Akceptovať a zatvoriť