fbpx
Menu

Cart

BIO Batáty - sladké zemiaky

Batát (batat, sladký zemiak)

ako mu neformálne hovoríme, je koreňová hľuza tropickej rastliny z čeľade pupencovité (lat. Convolvulaceae), ktorá sa odborne nazýva povojník batatový alebo povojník batátový (lat. Ipomoea batatas). Hľuza býva nepravidelného tvaru, príbuzná zemiaku, preto v tropický krajinách používajú batáty ako náhradu zemiakov. Do Európy sa dostali tiež zo strednej Ameriky, ale ešte skôr ako zemiaky.

Dnes sa pestuje v tropických oblastiach celého sveta množstvo odrôd rôznych farieb a tvarov. Patria medzi zeleninu s najvyšším obsahom výživných látok ako sú betakarotén, nerozpustná vláknina, vitamín B6, vitamín C, pektín, draslík. Zaradenie batátov do jedálnička zohráva významnú úlohu v prevencii proti srdcovo-cievnych ochorení, rakoviny, očných chorôb, depresií, nespavosti a znižovanie hladiny cholesterolu. Preto sú aj neodmysliteľnou súčasťou mnohých svetových kuchýň.

Pečené batátiky

Zo záhradky na váš stôl

Z toho dôvodu sa snažíme už niekoľko rokov dodávať batáty zo záhradky pestovateľa priamo na váš stôl. ORGANIX garden s.r.o. ako jediná firma na Slovensku zastrešuje BIO pestovateľov, ktorý sa zaoberajú pestovaním batátov. Tak ako po minulé roky pestujú batáty výlučne bez chemických postrekov, ale tentokrát máme aj certifikát biokvality. Ich záhradky a parcely sa nachádzajú v okolí Nitry a Štúrova. Poskytujeme im pomoc pri pestovaní od sadenice až po samotný zber a predaj konzumných hľuz.


Bataty úroda2

Pestovanie tejto plodiny má do budúcna veľký potenciál z hľadiska zdravej výživy. Rastlina samá o sebe je v čase kvitnutia oku lahodiaca, čím napĺňa aj dekoratívny charakter preto si ju môžete vysadiť do kvetináča a vyzdobiť si tak svoje obydlie. Je tu možnosť na zmenu vášho životného štýlu a to len tým že začnete konzumovať batáty. Spestríte si jedálny lístok a budete sa ešte aj lepšie cítiť. Prijmite túto zmenu, navštívte náš

si môžete vybrať z ponuky sadeníc alebo hľuz.  

Ako vypestovať batáty nájdete tu

ORGANIX garden s.r.o.

Rastislavova 323, 951 41 Nitra – Lužianky

IČO: 50 645 277, IČ DPH: SK 2120409181

Bankove spojenie: ČSOB , IBAN: SK56 7500 0000 0040 2494 9921

Zápís v obchodnom registri Nitra, Oddiel: Sro, Vložka číslo: 42260/N

Spojte sa s nami

Prihlásenie | Registrácia

Pravidlá ochrany súkromia a cookies
Tieto stránky používajú súbory cookies. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Viac informácií Akceptovať a zatvoriť