fbpx
Menu

Cart

Kravský peletovaný hnoj

Nova Ferm Viva

Slúži na optimálnu dodávku živín a humusu. Je vhodné najmä na hnojenie zeleniny, ovocných stromov, viníc a poľnohospodárkych kultúr. Ako sa aplikuje kravsky peletovaný hnoj?

Kravský peletovaný hnoj

To, že organické hnojivá sú veľmi dôležité v celkovom kolobehu živín v pôde vašej záhradky, je všeobecne známe na celom svete. A preto fandíme každému, kto nezabudol na to, čo do pôdy patrí.

Zopár šťastných jednotlivcov má možnosť si kúpiť kravský hnoj od svojho suseda. V niektorých obciach doteraz fungujú družstvá, ktoré chovajú dobytok, a tak si viete nejakú tú vlečku hnoja zadovážiť odtiaľ.

Čo ak sused nemá kravičky?

Môžeme povedať, že komfortnou alternatívou k bežnému kravskému alebo inému maštaľnému hnoju je kravský peletovaný hnoj. Tento výrobok, je veľmi dostupný. Viete si zadovážiť presne toľko peletovaného hnoja, koľko potrebujete do pôdy aplikovať. Dobre sa s ním manipuluje. Aj keď je to „hnoj“, nezapácha. Na záhradu ho viete priviesť vlastným autom, alebo vám peletovaný kravský hnoj dovezie kuriér priamo k bráne záhrady.

Gazdovský hnoj KRAVSKÝ je peletovaný kravský hnoj, ktorý má vysoký obsah organickej hmoty a povzbudzuje mikrobiálnu činnosť v pôde. Na vyhnojenie viniča vám stačí 2kg/10m2. Ovocné stromy a zeleninu hnojíme množstvom 1,5-3 kg/10m2.

Dodávanie organickej hmoty do záhrady je veľmi dôležitý každoročný úkon. Kto chce mať peknú úrodu, musí sa starať nielen o nadzemnú časť, ale aj o podzemnú, teda samotnú pôdu.

Aplikácia organického hnojiva

Aplikujte ručne alebo rozmetadlom pred sejbou alebo výsadbou. Rozmetanie organického hnojiva je najlepšie plánovať pred možným dažďom alebo hnojenú plochu následne zavlažiť. Možno tiež aplikovať do jarkov vzdialených 15-20 cm od koreňov rastlín. Pelety sa dobre rozpúšťajú pri kontakte s pôdnou vlahou. Neobsahujú patogény ani semená burín.

 

ORGANIX garden s.r.o.

Rastislavova 323, 951 41 Nitra – Lužianky

IČO: 50 645 277, IČ DPH: SK 2120409181

Bankove spojenie: ČSOB , IBAN: SK56 7500 0000 0040 2494 9921

Zápís v obchodnom registri Nitra, Oddiel: Sro, Vložka číslo: 42260/N

Spojte sa s nami

Prihlásenie | Registrácia

Pravidlá ochrany súkromia a cookies
Tieto stránky používajú súbory cookies. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Viac informácií Akceptovať a zatvoriť